Hnutí ANO nesouhlasí s prodejem pozemků kolem Poduklí

Vedení města si pohrává s myšlenkou zastavit náměstí. Nezpochybňujeme postup, že nechalo zpracovat územní studii, ovšem za politické Hnutí ANO, kterému dali občané Blanska ve volbách druhý největší počet hlasů, cítíme povinnost se k tomu vyjádřit.

Vedení města tvrdí, že se zatím o nic nejedná. Ovšem bude se podle jejich slov jednat se třemi zájemci, kteří na zveřejněný záměr reagovali. Proč tedy doposud nic nekonkretizují? Konečné rozhodnutí je na zastupitelstvu, ale tam jsme v opozici, a pokud se v koalici nenajde nikdo proti, vždy si pohodlně prohlasují vše, co chtějí.

Byli jsme pro zbourání hotelu Dukla, ale mrzí nás, že město nevyužilo této situace k celkové rekonstrukci náměstí. Lidé vybírali podobu odpočinkové zóny ze dvou téměř shodných variant. Když už se tak ale stalo, pracujme s tím, že po zbourání hotelu máme nyní krásný pohled na Staré Blansko, kostel, Hořice i na náměstí Svobody a krásně opravený zámek.

Je jasné, že náměstí v této podobě není v pořádku a že se Poduklí musí dokončit. Ať už se zbudují sklady, šatny pro účinkující, WC, klub, zastřešení nebo kavárna – možností, při nichž zůstane prostor otevřený a malebný, je stále dost.

Budeme zásadně proti dalšímu zastavování náměstí a budeme prosazovat zeleň, vzdušnost a parkovou úpravu. Podstatné je, aby přilehlé pozemky zůstaly v majetku města a další úpravy se zafinancovaly z městského rozpočtu. Jedině tak může mít město i do budoucna vliv na podobu náměstí.

Dopustili jsme pěší zónu bez zeleně, nedopusťme něco podobného.

Lenka Dražilová, předsedkyně MO Hnutí ANO Blansko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..