Sobota, 2 března, 2024
Sport

Blansko udrželo po úspěšné sezóně baseballovou Extraligu!

Olympia Blansko napínala své fanoušky s udržením v Extralize pro příští rok až do posledního hracího kola nadstavbové části Extraligy. V posledním barážovém jednoznačném utkání na domácím Strawberry field proti Blesku Jablonec nakonec přesvědčivou výhrou rozhodla o svém setrvání v nejvyšší soutěži i v příštím roce!

V posledním hracím kole přivítala Olympia v Blansku v důležitém barážovém utkání Blesk Jablonec. Blansko potřebovalo nutně ze série s Jabloncem jednu výhru k potvrzení účasti v extralize pro další sezonu. A od první směny domácí ukazovali, že nechtějí nic ponechat náhodě a nespoléhají na nedělní odvetu v Jablonci. V každé směně obsazovali mety, dařilo se jim pálkařsky a s výjimkou druhé směny rovněž v každé směně své běžce dokázali dotlačit pro body. Když se k tomu přidá výborný výkon Kostky na kopci, tak výsledkem byla poměrně jednoduchá výhra. V osmé směně domácí dosáhli jedenáctého bodu a za stavu 11:1 bylo utkání pro rozdíl ukončeno. Pálkařsky se nejvíce dařilo Havlíčkovi, který zaznamenal čtyři odpaly a volnou metu a také Blažkovi, který měl tři úspěšné odpaly. Domácí měli celkem 11 odpalů proti 4 jabloneckým a když se k tomu přidá i 8 volných met proti žádné blanenské, výsledkem byla jednoznačná výhra.

V nedělní dohrávce v Jablonci už o nic nešlo a podle toho také zápas vypadal. Spousta odpalů, volných met i chyb a výsledkem bylo celkem 26 doběhů. Skóre se během celého zápasu přelévalo z jedné strany na druhou, šťastnější byli nakonec domácí, kteří v osmé směně 3 body strhnuli vítězství na svoji stranu. Pálkařsky se v blanenském dresu nejvíce dařilo Kabešovi, který zaznamenal čtyři odpaly ze čtyř startů, z toho dva dvojmetové a jeden homerun. Výsledné skóre 14:12 pro Jablonec uzavřelo pro A tým Olympie letošní baseballovou sezonu.

Domácí fanoušci, kteří sledovali celou sezonu, se mohli radovat už v základní části, kdy se blanenskému týmu dařilo nejlépe za poslední roky a rovněž takřka do poslední chvíle bojovala ve velmi vyrovnané soutěži také Olympia Blansko o možnost účasti v play-off a příslušnost v TOP6. Ikdyž si v základní části Olympia nakonec oproti minulé sezoně opět o jednu příčku polepšila a dlouho stála před branami play-off, když odolávala tlaku svých silných soupeřů, nakonec se o příslušnost mezi desítkou nejlepších týmů musela opět porvat v prolínací části soutěže. V začátku baráže si poradila naprosto sebevědomě s většinou extraligových týmů, poté výkony mírně polevily, také absencí některých hráčů, aby Olympané opět zabrali a ukázali, že jejich místo v Extralize je oprávněné.

Velkou oporou týmu byl japonský hráč Yuta Oshiro, který především v obraně exceloval svými výkony na spojce a v útoku byl rovněž platnou součástí týmu.

Z blanenských odchovanců drželi, dle trenéra Ivo Kučery, sezonu především nadhazovači Štěpán Havlíček a Jakub Kostka. Jakub Kostka si za svůj vysoký standard na nadhazovacím kopci vysloužil taktéž pozvánku na soustředění národní reprezentace.

Velké poděkování  a uznání patří samozřejmě trenérovi a managerovi týmu Ivo Kučerovi, který dovedl své mužstvo opět o krůček dál a zároveň blíže k play-off.

Ivo Kučera se v druhém srpnovém týdnu účastnil také jako člen realizačního týmu a jeden z trenérů české baseballové reprezentace U23 Mistrovství Evropy v Praze, kde český národní tým získal fantasticky mistrovský titul!

-rs-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..