Úterý, 16 dubna, 2024
Sport

Medailové žně 36. ročníku OBL proběhly ve Spešově

Veškeré body ze závodů Okresní běžecké ligy v roce 2018 se nám podařilo úspěšně přidělit a zbývalo nám tedy  ocenit ty nejlepší. Hříčkou osudu jsme se nesetkali na Samsaře, ale zavítali jsme do Spešova. Slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo v příjemných prostorách Obecního domu. Ačkoliv se na vyhlášení nedostavili všichni, kteří se umístili na stupních vítězů, tak účast byla velmi hojná a největší radost nám udělali dětští závodníci. Však pro ně bylo nachystáno letos nejedno překvapení.

Vyhlašování výsledků mělo tradiční průběh. Začalo se od těch nejmladších a přes kategorii žen, juniorek a juniorů jsme se dostali až ke kategorii mužů. Část vyhlašování, kde šlo především o body, jsme zakončili oceněním nejlepší ženy a nejlepšího muže. Tito byli oceněni inovovanou postavičkou běžce od uměleckého kováře. Na přípravě ceny se opět podílel Petr Boháček.

V dětských kategoriích to pro rok 2018 dopadlo následovně.

3. David Zourek Blansko

Většinu cen si převzali přímo ti, kteří se na stupních vítězů umístili. Někteří však plnili své závodní povinnosti v Praze nebo Harachově a tak za ně ocenění převzali rodiče nebo sourozenci. Nicméně všem patřil zasloužený potlesk, který si na stupních vítězů náležitě vychutnali. Po kratičké přestávce se pokračovalo vyhlášením nejlepších dospěláků, juniorek a juniorů. V případě kategorie juniorek šlo o premiéru, protože rok 2018 byl prvním, kdy mohly zabodovat i děvčata.

3. Jiří Huťka Bořitov

Po předání cen v jednotlivých kategoriích jsme se u stupňů vítězů viděli ještě jednou s Vojtou Grünem a Lenkou Polachovou. Oba si totiž převzali ocenění pro nejlepší ženu a nejlepšího muže. Cena byla vyvedena v krásných zlatých barvách a pro několikanásobného držitele Vojtu Grüna bude příjemných zpestřením mezi ostatními exempláři. To pro Lenku Polachovou to bylo premiérové vítězství a věříme, že svou přízeň závodům OBL zachová i nadále. Ostatně toto bychom si přáli i u všech ostatních závodníků. Běžecké žně z roku 2015 postupně opadají a doufáme v to, že energie věnovaná dětem se nám oplatí v létech následujících.

Proto plynule naváži další soutěží, která nás provází již druhým rokem. V té není hlavní zvítězit, ale především se zúčastnit. Žákovská liga Tajovský reality je určena pro věkové kategorie dětí od přípravek po starší žactvo. Podle počtu absolvovaných závodů se dětem rozdělují bronzové, stříbrné případně zlaté medaile. Oproti ročníku 2017 jsme minimální počty absolvovaných závodů zvýšili a možná se to projevilo v celkovém počtu medailistů a tak jsme nemohli přivítat třicet držitelů zlatých medailí. Budeme tedy zvažovat, zda tyto kvóty pro rok 2019 upravit, ale výsledek našeho rozhodnutí se jistě včas dozvíte.

Zlatých medailistů jsme nakonec měli ve Spešově osmnáct a pro pět z nich byly připraveny zajímavé ceny od podporovatel soutěže – Tajovský reality. Losování proběhlo dle všech regulích, i když bez státního dozoru. Outdoorovou kameru, sportester nebo fitnes náramek teď mají nové majitele. Jsou jimi čtyři děvčata a jeden chlapec. Martina Šamšulová je zřejmě dítě štěstěny neboť loni na Samsaře to byl Iphone a letos si šla pro cenu také. Tak ať jí štěstí vydrží i do dalších let. Kdo neměl tu možnost se vyhlášení zúčastnit, tak může atmosféru okusit na našem fotoalbu: