Galerie: Letní výtvarná dílna opět na scéně

Barvy, sádra, ale třeba i plamen svíčky. S tím vším mohou pracovat návštěvníci Letní výtvarné dílny v Galerii města Blanska. Tato tradiční prázdninová akce láká mnoho malých i velkých zájemců. Jako vždy je tematicky věnována výstavám, které se v galerii konaly v uplynulém roce. 

Na několika stálých pracovištích se zejména dětem představí umělci, kteří v galerii vystavovali. Na každém pracovišti je pro ně připraven úkol, který přiblíží grafické techniky i téma tvorby daného autora s ohledem na dětské chápání.

Dvě stanoviště se například vztahují k osobnosti Milana Knížáka a děti na nich tvoří netradičními způsoby portréty. Jaromír Šimkůj zase pracoval s kovovými objekty, což si mohou návštěvníci také zkusit, ale bezpečnou formou, a to otisknutím kovových předmětů na papír pomocí válečku namočeného do barvy. Plamenem svíčky pak v místnosti věnované Janu Steklíkovi kreslí abstraktní obrazce na papír. Nechybí ani oddychový koutek a možnost vypovídat se dvěma květinám. Jedné mají děti říkat samé pěkné věci, popovídat jí o tom, z čeho mají radost, a druhé květině si mohou postěžovat na to, co je trápí.

„Kromě stálých stanovišť máme tři speciální dílny. Jde vždy o zhruba hodinový nebo dvouhodinový kurz s umělci. V úterý se pracuje se světlem a pohybem a vytvářejí se pohyblivé objekty, ve středu si děti budou moci venku zkusit tvorbu graffiti – máme připravené velké bannery, na které děti budou sprejovat a tvořit přes šablony. Ve čtvrtek nás čeká kreslení světlem. Ve tmavé komoře se bude fotit na dlouhou expozici,“ uvedla Lenka Burešová z blanenské galerie.

-mha-

 

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.