Okolí Salmova mlýna prokoukne. Ale až příští rok

Vyšší komfort pro návštěvníky Sportovního ostrova Ludvíka Daňka přinese zbudování nového parkoviště za Salmovým mlýnem. Zatím je však ve fázi příprav a lidé se ho dočkají nejdříve v příštím roce. 

„Nyní je v přípravě projekt na umístění stavby,“ uvedl vedoucí odboru investičního a územního rozvoje Marek Štefan. „Musíme však ještě doladit různé detaily, řešíme například přeložku pro umístění vysokého napětí. V průběhu jednoho až dvou měsíců tedy podáme žádost na umístění stavby a pak připravíme podklady, aby se investice mohla zařadit do rozpočtu na rok 2019,“ upřesnil Štefan. 

V rámci stavebních úprav v lokalitě dojde také k celkové rekonstrukci mostu přes náhon, aby po něm mohly jezdit i autobusy. Opraví se i příjezdová cesta, která vede od zimního stadionu směrem k mostu. Silnice bude asfaltová a parkoviště ze zámkové dlažby. 

Parkoviště za Salmovým mlýnem nejčastěji využívají návštěvníci baseballového stadionu, akvaparku, ale i lidé, kteří se účastní jakýchkoliv akcí na Sportovním ostrově. Podle Štefana tam často parkují i zahrádkáři, kteří ovšem následně přecházejí trať, což není dovoleno. 

-mha- 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.