Sobota, 23 září, 2023
BlanskoMuzeum

Dělníci zahájili revitalizaci zámeckého rybníčku

Blanenští revitalizují rybníček v zámeckém parku

Zapáchající „louže“ v zámeckém parku. I tak by se dal nazvat rybníček nacházející se v těsné blízkosti blanenského zámku. V létě voda zapáchá široko daleko a k posezení v trávě areál skutečně neláká. To by se ale mělo letos změnit. Začala totiž revitalizace zámeckého rybníčku.

Opravy zahrnují odbahnění, vyztužení břehů, rekonstrukci ostrůvku a opravu výpustného zařízení, tzv. požeráku, který je poškozený a popraskaný. Plánuje se také obnova historické vstupní brány do areálu. Rybníček a jeho okolí se vrátí do své původní podoby ze začátku 18. století.

Odbahňovací a opravné práce jsou naplánovány minimálně na dva měsíce. „Po celém obvodu rybníčku dosypeme lomový kámen, který nyní v mnoha místech kvůli erozi chybí nebo se sesunul na dno rybníčku,“ popisuje průběh prací vedoucí odboru komunální údržby Martin Sklář. Nezapomíná se ani na ostrůvek uprostřed vodní hladiny. „Na mnoha místech už je ostrůvek rozplavený, proto jeho obvod doplníme lomovým kamenem a ornicí a vyztužíme modřínovými kůly, jejichž zbytky se v části našly v rámci památkového výzkumu,“ doplňuje Sklář. Vodník, který sedával na ostrůvku, byl majetkem bývalého nájemce rybníku a již se na něj nevrátí.

Více informací o tomto tématu se dočtete v tištěném vydání Monitoru.

Jeden myslel na “Dělníci zahájili revitalizaci zámeckého rybníčku

  • Tak doufám, že bude kromě volně pobíhajících psů zákaz i volně pobíhajících hlučných, uřvaných, nevychovaných spratků a jejich matek, které si myslí, že na jejich uřvance je každý zvědavý.Když relaxace, tak relaxace.

    Bože můj, ty vaše bláboly se nedají číst. Už se vzpamatujte!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..