Sobota, 2 března, 2024
Sport

Šťávová pojede na MČR i na Olympiádu

Téměř jistou účast na Letním MČR mladšího a staršího žactva mají po víkendové krajské kvalifikaci blanenští plavci Anna Šťávová, Štěpán Bezděk a Matěj Měšťan. V brněnské pětadvacítce na Lesné vybojovali nad soupeři z dvanácti klubů Jihomoravského kraje osm medailí.

Štěpán Bezděk zaznamenal v kategorii staršího žactva velký výkonnostní vzestup a jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile ozdobil výraznými osobními rekordy. Jednu bronzovou medaili přidal Blanenským Matěj Měšťan, který zastupoval kategorii mladšího žactva. K postupu na republikový šampionát by mohlo stačit i čtvrté místo třináctiletého Tomáše Jaška, kterému patřilo v cíli nejdelší bazénové trati patnáctistovce kraul.

Nejvíce se ovšem dařilo talentované dvanáctileté plavkyni Anně Šťávové, která si připsala také několik osobních rekordů. Především však nenašla přemožitelky ve svých parádních disciplínách stovce a dvoustovce prsa. Ke dvěma zlatům pak přidala stříbro ze čtyřstovky kraul a bronz z dvojnásobné tratě. Díky vynikajícím výkonům na prsařských tratích byla plavkyně nominována do týmu reprezentující Jihomoravský kraj na Hrách deváté letní olympiády dětí a mládeže ČR, které proběhnou koncem června v Liberci. Republikové soutěže plavce čekají o týden dříve, a to v Novém Jičíně, Plzni a Zlíně.

Věra Vencelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..