Otázka pro místostarostu Jiřího Crhu

V nové rubrice Monitoru se můžete ptát místostarosty Jiřího Crhy na otázky, které vás zajímají ohledně dění v Blansku. Své dotazy můžete směřovat na email monitor@monitor-bk.cz. V každém čísle najdete odpověď na jednu z nich.

Co říkáte na fámy a pomluvy ohledně budoucnosti blanenské nemocnice, které se poslední dobou snaží šířit zástupci krajní levice?

Je to věc, která mě velmi trápí a jsem rád, že se na to ptáte. Blanenská nemocnice patří dlouhodobě mezi nejlépe fungující zdravotnická zařízení  v Jihomoravském kraji a je také jedním z největších zaměstnavatelů na Blanensku. Myslím, že všichni vidíme, jak se nemocnice za poslední roky zvedla a co všechno se pro kvalitu zdravotní péče a pohodlí pacientů udělalo. Proto mě tyto falešné útoky nesmírně mrzí a asi to i něco vypovídá o charakteru lidí, kteří je šíří. Je to opravdu smutné, pokud si někdo jako volební téma vybere kritiku jedné z nejlépe fungujících nemocnic a věřím, že to voliči těmto osobám nezapomenou. Bohužel ne každý dokáže ocenit práci druhých a je pro něj snazší pouze kritizovat, než sám něco tvořit. Blanenská nemocnice má své pevné místo v systému zdravotní péče v kraji a nikdy, opakuji nikdy, nepřejde do soukromých rukou. Takovéto úvahy mohou vést opravdu pouze lidé, kterým leží v žaludku úspěch druhých. Dokonce jsem někde zaslechl, že se snad má nemocnice zavřít, zbourat a na jejím místě vyrůst bytovka – no to už snad ani nemá cenu komentovat. Prosím proto všechny občany, aby podobným fámám nevěnovali pozornost, myslím, že blanenská nemocnice je jedna z věcí, na kterou můžeme být opravdu pyšní.

12 komentářů: „Otázka pro místostarostu Jiřího Crhu

 • 7.6.2018 (11.40)
  Permalink

  V dnešní době je víc než důležité umět si stát za svým názorem. Proto si nesmírně vážím lidí, kteří se umí pod svůj názor podepsat. Dobrá práce se, jak známo, chválí sama. Takže klobouk dolů před panem Crhou, panem starostou Polákem, panem Mullerem a před všemi, kteří nesou každý den svoji kůži na trh. Jednoduše proto, že pracují pro veřejný prospěch a je na ně vidět. Ano, jsou to lidi jako my, mají svoje soukromé životy a dostávají za práci plat. Proč si ale všichni myslíme, že máme na tyto lidi právo 24 hodin denně? Že máme právo sledovat s kým a proč žijí ? Vzpamatujme se prosím.

  Reagovat
 • 6.6.2018 (14.42)
  Permalink

  V každém případě se „upřimnost“ od místostarosty nedá brát vážně. Doufám, že v BK v letošních komunálních volbách vyhraje někdo „třetí“ a ne CRHA či POLÁK. Blansko si zaslouží novou šanci a lepší vedení …

  Reagovat
  • 6.6.2018 (15.05)
   Permalink

   To máte svatou pravdu. Ovšem komunální volby v Blansku fungují na principu „zvolte si koho chcete, my už se s kamarády nějak domluvíme“. Crha, Polák, Kupčík, vybrat si můžeme demokraticky koho chceme. Kluci se pak podle toho prohodí a domluví stejně jako minule a předminule a kam až paměť sahá a koho z nich fakt už nikdo nezvolí, toho udělají aspoň tajemníkem, aby mu to nebylo líto. Chtělo by to novou krev a vážně zde nemám na mysli žádné ideologické extrémy. Zde jde přece jenom o to, jak dobře spravovat město a moc přitom nekrást. Škoda, že v Blansku neexistuje angažovaná občanská společnost, která by založila nějaký volitelný neideologicky zaměřený spolek. Ono se ale není co divit, málokomu se chce ten hnůj začít přehrabovat.

   Reagovat
 • 6.6.2018 (14.05)
  Permalink

  Zdravíčko 😉 Pokládám se za zmíněnou „krajní levici“ a prosím Vás, pane místostarosto, odpusťte si tyhle a jiné formy pomluv na můj účet. Nebudu se ospravedlňovat z něčeho, co se nestalo. To jak s panem starostou všude „fňukáte“ mi přijde jako taktika, jak pošpinit levici a celé to je Vaše hra, jak získat voliče. Co se týká nemocnice, tak jsme s kolegou osobně jednali s panem starostou i s vedením nemocnice a i když jsou zde rozdílné názory, tak nemám potřebu to blinkat v médiích a na sociálních sítích. Důrazně se ohrazuji proti všem vašim plivancům a prosím, aby se to již neopakovalo. Pokud Vás trápí atmosféra v nemocnici, tak si promluvte s personálem, zajímejte se. Děkuji a přeji krásný den. Natálie Novotná

  Reagovat
 • 6.6.2018 (10.27)
  Permalink

  Prosím, většina mojí rodiny v nemocnici pracuje a všichni nadmíru spokojeni. Paní ředitelka je žena na svém místě a její osobní život je mi celkeem jedno. Lidi vzpamatujte se, málo co funguje tak jako naše nemocnice, a to v době kdy jde zdravotnictví do háje… A ano tazatel má pravdu, za celou „kauzou“ stojí mladý komunista, nechce se mu pracovat, tak jen prudí. Achjo, to je tak typicky české 🙁

  Reagovat
 • 6.6.2018 (9.07)
  Permalink

  S první částí Vaší odpovědi nelze než souhlasit, máte pravdu v tom, že názor si může udělat každý sám a podle toho také volit. Znovu opakuji – to, že pan místostarosta Crha žije v partnerském svazku s ředitelkou nemocnice, není žádným tajemstvím. A nemyslím si, že by to občas u Crhů doma nezajiskřilo, ale to je samozřejmě jen moje domněnka 😉 Kdyby ředitelka odváděla špatně svoji práci, nejspíš by už devět let neseděla ve stejné kanceláři, ale o tom rozhodují jiní a mně to nepřísluší komentovat.
  Co se týká druhé části – já osobně jsem dotaz nepoložil a ani na něj nereagoval. Přišel ke mně do redakce řádně podepsaný a sám jsem si na několika místech ověřil, že tyto fámy po nemocnici šíří někdo právě z krajní levice. Zdroje si samozřejmě nechám pro sebe, na to mám jako novinář právo. Přeposlal jsem jej panu místostarostovi Crhovi k vyjádření.
  Zveřejňujeme články paní poslankyně Lenky Dražilové, v posledních dvou číslech vede spor vedení města s Janem Nečasem z ANO ohledně dopravních staveb, v rozhovorech Na kávě s… jsme měli mnoho politiků z různých stran, takže ano – snažíme se být nezávislými novinami. Jakmile mi napíše někdo z „krajní levice“ smysluplný článek hodný otištění, otiskneme jej.

  Reagovat
  • 3.8.2018 (14.31)
   Permalink

   Pane Monitore,

   Žádám identicky zimvestigovat jako novinář/ka že po volbách je domluvena koaliční spolupráce Ano a ODS.

   Facka z prava, bomba z leva.
   Nasrat a rozmazat!

   Děkuji za rychlé vyřízení mé žádosti.
   Tomáš Gottwald

   Reagovat
 • 5.6.2018 (22.00)
  Permalink

  Ok, komentář mířil mj. na prokazatlený střet zájmů pana místostarosty. To, že jeho adresa Češkovice 234 je shodná s adresou paní ředitelky není pomluva, ale ověřitelný fakt. Stačí se podívat do veřejně přístupných dokumentů, ověřit si to může každý sám. Jestli tohle není střet zájmů, tak už nevím. Tak co, „nezávislý“ „novináři“, co si vymyslíte za důvod k cenzuře teď?

  Reagovat
  • 5.6.2018 (22.11)
   Permalink

   😀 ale to, že pan Crha žije s ředitelkou nemocnice, není žádným tajemstvím! Vždyť se už léta společně objevují na městských akcích jako legální pár. Jen mi nedochází, kde spatřujete onen střet zájmů? Mohl byste to rozvést? Mám za to, že o financování nemocnice rozhoduje zastupitelstvo, nikoli sám mistostarosta 😉
   A k panu starostovi Polákovi, o kterém jste se dost nelichotivě a pomlouvačně rozpovídal hned v prvním komentáři… Stačí kouknout na jeho Facebook, na kterém dnes ráno vysvětlil svůj postoj k nemocnici i k těmto fámám. Abychom se vyhnuli zbytečným dohadům, ocituji jeho příspěvek zde:
   Podle informací, které se ke mě dostaly a jsou asi produktem blížícího se termínu komunálních voleb, jsou o mojí osobě šířeny lži v souvislosti s nemocnicí Blansko. Podle „zaručených informací“ jsem pro privatizaci nemocnice a vyjadřuji se o ní, že ji nemá smysl jako okrajovou nemocnici podporovat. Proti tomuto tvrzení se chci důrazně ohradit. Vždy jsem zastával neměnný názor, že nemocnice musí zůstat pod vlivem města a pokud budu na radnici, tak nedopustím její privatizaci. Co se týká podpory, či nepodpory, tak za celé volební období jsem se účastnil několika jednání na KrÚ JMK, ohledně dojednání finační podpory pro naši nemocnici z rozpočtu JMK. Ta činila každý rok 3,5 mil. Kč. Jako starosta jsem se účastnil jednání společně s vedením nemocnice u hejtmana JMK v souvislosti s povolením a podporou pořízení magnetické rezonance, která se v těchto dnech realizuje pro zvýšení kvality poskytované zdravotnické péče. V neposlední řadě jsem v těchto dnech navrhl dotaci nemocnici z městského rozpočtu, který je generován z přebytku hospodaření loňského roku a bude projednána na zasedání Zastupitelstva města. Pokud nepravdivé informace o mojí osobě jsou šířeny záměrně, považuji za svoji povinnost se proti tomuto nehoráznému tvrzení ohradit, dementovat je a zveřejnit svoje stanovisko.

   Reagovat
   • 5.6.2018 (23.24)
    Permalink

    Nemocnice je zodpovědná Radě města. Zde je pan Crha předsedou koaliční strany, místostarostou a z těchto pozic velmi vlivným člověkem. Velmi by mě zajímalo, jestli jeho rozhodování a dohled nad nemocnicí vede veřejný nebo osobní zájem. Dokázal by se postavit proti své partnerce, pokud by to zájem města vyžadoval? Prosperující město a prosperující domácnost se zde můžou snadno dostat do střetu a košile obvykle bývá bližší než kabát, to je přirozené. V soukromé firmě by to třeba nevadilo, ale zde jde o peníze občanů města. Názor nechť si samozřejmě udělá každý sám a podle toho pak volí, ale bohužel ne všichni občané tyto vztahy znají.

    Jsem rád, že se nikdy nemocnice privatizovat nebude, to mě skutečně uklidnilo (byť zdevastovat nemocnici se dá i jinak). Jenom nevím, co si kdo na panu starostovi vezme, když to nedopadne. Vlastně ani nevím, proč je vůbec řeč o privatizaci. Asi to bude nějaká z těch fám a pomluv krajní levice, které jste opomněl rozvést a při vší snaze nedokážu žádnou z těch fám nikde dohledat. Napíšete nám odkaz na zdroj, nebo prostě jen tak špiníte „krajní levici“, protože ji jako „nezávislý“ novinář nemáte rád? Nejste vy ten, komu před chvílí tolik vadily pomluvy?

    Reagovat
 • 5.6.2018 (21.24)
  Permalink

  Nějak nám tu mizejí komentáře, co se nehodí. Copak, pane „nezávislý novináři“, kolik pan místostarosta zaplatil za své chvalozpěvy??

  Reagovat
  • 5.6.2018 (21.27)
   Permalink

   Napište svůj komentář znovu bez zbytečných pomluv. Potom nebude smazán. To se to píšou pomluvy a domněnky v teplíčku pod falešným jménem, ale přinést vlastní kůži na trh, to chce trochu odvahy 😉

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.