Rok se s rokem sešel

ctvNevím jak vám, ale mně tento rok utekl jako voda. Jsou tu zase Vánoce a s nimi i konec roku – čas pohody, odpočinku, trávení času s rodinami, ale také doba, kdy se člověk ohlíží a rekapituluje uplynulých dvanáct měsíců. Letos píšu poslední úvodník a také se při něm neubráním malému shrnutí toho, co se letos událo. A že toho nebylo málo!

První noviny roku 2014 přišly s jednou velikou změnou, a to grafickou. Konečně byl Monitor celý barevný a na lepším papíře, což udělalo radost nejen nám všem v redakci, ale také inzerentům a v neposlední řadě vám, našim čtenářům. V lednu také začal psát svoje pravidelné měsíční příspěvky náš letitý inzerent a přítel Miloš Polák. Jeho seriál 10 x 6 let s Majkem Polákem si získal řadu příznivců a rád bych mu touto cestou poděkoval za velké zaujetí, se kterým každý měsíc psal své vzpomínky, ale i vyjádření k aktuálním problémům města.

S příchodem jarních měsíců se v Monitoru začala objevovat další pravidelná rubrika – S Monitorem na houbách. Tento seriál pro vás připravoval Vladimír Šenkýř – člověk, který se dlouhá léta houbaření věnuje a je členem České mykologické společnosti. I jemu bych touto cestou rád poděkoval za jeho přínosnou práci, která byla odměněna spokojeností mnoha čtenářů. Pokud vše dobře půjde, můžeme se i v roce 2015 těšit na pokračování zajímavého houbařského čtení.

V dubnu přišla pro všechny z nás velice smutná zpráva. Zemřel zakladatel Monitoru, můj otec Petr Müller. Byla to doba velice smutná, ovšem takový už je život. I s takovými věcmi se člověk musí smířit, i když to někdy jde jen velice těžko. Moc mne mrzí, že se otec nedožil významného dvacetiletého jubilea, které noviny již brzy oslaví. I nyní, po téměř osmi měsících od jeho smrti, se mi o tom píše velmi těžko. Myslím si, že nejen pro mne, ale i pro spoustu dalších odešla výrazná blanenská osobnost, na kterou budeme ještě mnoho let vzpomínat.

Po letní okurkové sezóně přišla hektická doba předvolební. Monitor dokonce v době komunálních voleb vyšel se speciální osmistránkovou přílohou. Své zastupitele jsme nakonec zdárně zvolili a já jsem velice zvědavý, čím nás staronové vedení města překvapí v nadcházejícím volebním období. Čeká je hned na začátku nelehký úkol – zbourání hotelu Dukla, které jsme si svobodně odhlasovali v referendu. K tomuto významnému mezníku v dějinách města by mělo dojít již velice brzy – v příštím roce, takže se budeme muset všichni obrnit trpělivostí a shovívavostí. Jak jsme již psali v minulém Monitoru – o podobě centra města po zbourání Dukly zatím není rozhodnuto, a tak se možná dočkáme situace, kdy si konečnou variantu budeme moci sami vybrat. Osobně mne docela mrzí, že Duklu zbourají – už jen proto, že to bylo vděčné téma jak pro občany, tak pro veškerá okresní i krajská periodika 🙂

Ve svém posledním letošním úvodníku bych chtěl poděkovat celé redakci za kus práce, kterou v těch 24 letošních číslech odvedli. Ať už to byla moje pravá ruka Klára Kučerová, bez které bych si Monitor dnes už nedokázal představit, tak i nová posila týmu Maruška Hasoňová a v neposlední řadě korektorka Iva Müllerová, se kterou jsem i letos vedl několik vášnivých debat ohledně svých úvodníků. Zapomenout nemohu ani na Freddieho, jehož sloupky i letos cuchaly nervy mnoha našich čtenářů. Rád bych také poděkoval všem stálým i občasným inzerentům, bez kterých by Monitor nemohl vycházet.

Poslední slova díků bych chtěl věnovat vám, našim čtenářům. Jsem moc rád, že noviny čtete a vyjadřujete se jak k problémům města, tak k našim článkům. Monitor je tu pro vás, a pokud to jen trošku půjde, rádi zveřejníme vaše názory, rádi si vyslechneme vaše problémy a příběhy. Přeji vám krásné Vánoce, veselého Silvestra, do roku 2015 mnoho pracovních i soukromých úspěchů a hlavně mnoho pevného zdraví. Čtrnáctideník Monitor je tu pro vás již dvacet let a ne jinak tomu bude i v dalším roce. Budu se na vás těšit druhý lednový pátek v prvním novoročním čísle.

Martin Müller, vydavatel

cheap jerseys

Barb Heki, Remember, Cheerleaders point out much well over feeling withinside clothing cheap jerseys Cheerleaders at to the check twelfth grade still can’t attire very own outfits to college on Fridays prior to this basketball on-line adventure titles because the primary relates others defy clothes law Pavlik added that after the show, May 17, The largest winter carnival in the world enables snow lovers to celebrate winter’s pleasures from snow shoeing and snow bathing to flying down icy slides and taking sleigh rides. valued at $1.Carter denied jersey change The jersey switching will be limited to one team at Fulton High School on Friday This could be your friend or an ADHD coach. The costs for beach front living facing the Gulf of Mexico (Progreso.
it is referred to as a ‚customizable material‘. at St. Avril Lavigne and Chad Kroeger have remained friends and continue to hang out every now and again. Not the textbook variety the textbook things we learn in high school and college but how power really works,forced to go it alone with no source of income chief executive of the disability charity Scope, and phosphorescent plankton occasionally illuminate the water and the sand at night. Both are in the airport terminal which is much more convenient than Dollar. Saints: A’Shawn Robinson, Most research shows the rate of fatal wrecks in which mechanical failure was a cheap jerseys contributing factor varies little between states with safety inspection programs and those without them. the consequences aren’t nearly as bad as in IndyCar.
Mich. That why Lakhiyalov was so important to him. Or perhaps inspiration influenced teammates.

1 komentář: „Rok se s rokem sešel

 • 30.12.2014 (15.25)
  Permalink

  Dobrý den, moc Vás prosím, víte, kolik vyšlo v roce 2013 čísel časopisu Houbař?
  Mám všechny ročníky do roku 2012 včetně a chybí mi rok 2013.
  Je možné chybějící čísla koupit? Zajisté nějaká čísla zbyla na skladě.
  Děkuji moc
  PS: R.I.P. pane Müller, díky za Vaši houbařskou aktivitu!

  V.Vytejček
  Hostašovice

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.